Het is niet iets wat je dagelijks mag doen: leerlingen Emma en Fien mochten tijdens de viering van het hoogste punt van de nieuwbouw OBC Bemmel in een verreiker de vlag hijsen op de bouwplaats. Samen met onze rector Mascha Schnitzler, wethouder Nick Hubers en Egbert-Jan Rots, directeur van Rots Bouw, brachten zij het symbool van deze mijlpaal naar het hoogste punt van het gebouw.

Met een feestelijke bijeenkomst werd het officiële hoogtepunt van de bouw gemarkeerd. Leerlingen, medewerkers, de gemeente Lingewaard, Rots Bouw en diverse betrokken bedrijven vierden samen dat het nieuwe schoolgebouw steeds meer vorm krijgt.

Rector Mascha Schnitzler opende de bijeenkomst: “Na de symbolische boomplanting een aantal maanden geleden waarmee we de start van de bouw vierden, staan we vandaag alweer bij het hoogste punt. Elke meter omhoog brengt ons dichter bij het moment dat onze leerlingen, medewerkers en de omgeving dit prachtige gebouw in gebruik mogen nemen.

Ook wethouder Nick Hubers benadrukt het belang van de nieuwbouw: “We doen het uiteindelijk allemaal voor de leerlingen: een plek creëren waar zij zich kunnen ontwikkelen voor de toekomst. We zijn trots dat we dit samen met zoveel betrokken partijen mogen realiseren – stap voor stap naar één prachtig, toekomstbestendig gebouw.”

“Het bereiken van het hoogste punt is een bijzonder moment. Vandaag werd ook het beton op het dak gestort – een technisch hoogtepunt dat samenviel met deze viering. Zoals dat altijd gaat in de bouw, waar dagelijks velen met veel inzet en passie aan het gebouw werken, gaat het werk voor, dus was er nauwelijks tijd om hierbij stil te staan. Toch staan we hier met z’n allen trots te zijn op dat wat er al is bereikt,” aldus directeur Rots Bouw Egbert-Jan Rots.

Na het officiële gedeelte trakteerden wij alle aanwezigen – en in het bijzonder de medewerkers op de bouw – op een lekker broodje kroket om deze mijlpaal smakelijk te vieren.