Hier leest u wat u moet doen wanneer uw kind ziek of afwezig is.
Ziekmelden
Wanneer uw kind ziek is, wordt u als ouder(s)/ verzorger(s) verzocht om dit vóór 8.15u via het ouderportaal van Magister de ziekmelding door te geven. Dit kan in de tab ‘Afwezigheid’ met de knop ‘Ziek melden’. Wanneer de leerling weer beter is, dient u dit ook door te geven met de knop ‘Beter melden’ in dezelfde tab. Indien uw kind meerdere keren kortdurend ziek is, zal de coach contact zoeken met u. Wanneer er een hulpvraag ontstaat kan de school uw kind aanmelden bij de schoolarts en/of bij het Zorg Advies Team.
Wordt uw kind gedurende de schooldag ziek dan kan uw kind zich melden bij de Leerlingenbalie. Daar zitten onze onderwijsassistenten klaar om uw kind op te vangen. Zij zullen contact opnemen met u om toestemming te vragen voor het naar huis gaan tijdens een lesdag. Let op: zolang wij geen contact met u kunnen krijgen mag uw kind tijdens het reguliere lesrooster, niet zelfstandig naar huis.
Ziekmelden tijdens SE-week
Voor de actuele handelingswijze rondom absentie en te laat komen tijdens (school)examen en toetsen verwijst dit beleid naar de PTA van de betreffende afdeling en het Examenreglement van OBC Bemmel.
Langdurig ziek
Indien uw kind onverhoopt langdurig ziek is kunt u contact opnemen met de coach of de coach neemt contact op met u. Mocht er een hulpvraag ontstaan met betrekking tot ondersteuning dan kan de school uw kind aanmelden bij de schoolarts en/of bij het Zorg Advies Team.
Medische afspraken
Afspraken zoals bezoek aan tandarts, orthodontist of huisarts dienen zoveel mogelijk buiten schooltijd gepland te worden. Als dat echt niet mogelijk is, kunt u uw kind voor de duur van de afspraak afmelden via Magister. Voor alle andere gebeurtenissen en afspraken dient een verlofaanvraag ingediend te worden.
Verlof
Het kan gebeuren dat er tijdens schooltijd bijzondere gebeurtenissen zijn waarvoor u extra verlof voor uw kind moet aanvragen. Voor het aanvragen van dit extra verlof dient u het ‘Aanvraagformulier Verlof’ volledig ingevuld en ondertekend in te leveren bij de Leerlingenbalie of te versturen aan de aanwezigheidscoach via het op het formulier genoemde mailadres.
Wanneer het vakantieverlof betreft die buiten één van de geplande schoolvakanties is dan dient u het ‘Aanvraagformulier vakantie buitenschoolvakantie’ volledig ingevuld en ondertekend in te leveren bij de Leerlingenbalie of te versturen aan de aanwezigheidscoach via het op het formulier genoemde mailadres. Uw aanvraag zal gecontroleerd worden op het volgende criteria: de specifieke aard van het beroep c.q. seizoensgebonden werkzaamheden van één van de ouders/verzorgers of wanneer er sprake is van gewichtige omstandigheden. Slechts in dat geval mag de school toestemming verlenen voor extra verlof. U ontvangt per mail en/of telefonisch bericht van ons of het verlof wordt toegekend.
Te laat en afwezig
Aanwezigheid tijdens de lesuren staat voorop. Daarom zijn leerlingen die te laat komen altijd welkom in de les mits de leerling dit volgens de leefregels doet. Is uw kind minder dan 15 minuten na aanvang van de les te laat dan wordt dit door de docent zo genoteerd in Magister. Uw kind meldt zich de volgende schooldag om 7.45u bij de Leerlingenbalie en neemt vervolgens plaats in het aangewezen lokaal. Is uw kind meer dan 15 minuten te laat na aanvang van de les dan wordt uw kind afwezig gemeld. Uw kind kan alsnog plaatsnemen in de les. Uw kind wordt ingepland voor een uur nakomen, de melding wordt omgezet naar spijbelen. Op het moment dat uw kind zonder opgaaf van reden niet in de les aanwezig is, wordt uw kind op afwezig gezet. Er wordt met uw kind en/of u contact opgenomen om na te gaan waarom uw kind afwezig was. Wanneer blijkt dat er geen goede reden is wordt de afwezigheid omgezet in spijbelen. Er wordt dan een passende maatregel doorgevoerd.
18+ leerling en verzuim
Voor leerlingen van 18 jaar en ouder deelt de school niet automatisch informatie over studievoortgang en verzuim met ouders/verzorgers. Dit gebeurt alleen wanneer uw kind hiervoor toestemming geeft. De school vraagt deze toestemming, omdat een goede samenwerking met u wordt gezien als belangrijk voor de begeleiding van uw kind. U kind van 18 jaar en ouder beslist zelf wie inzicht krijgt in Magister.
De school gaat ervan uit dat ouders/verzorgers van leerlingen van 18 jaar en ouder de verlofaanvragen en ziektemeldingen regelen. Leerlingen of ouders/verzorgers die andere afspraken willen maken, kunnen hierover contact opnemen met de afdelingsleider, zodat kan worden besproken wat in het belang is van de leerling. Deze afspraken worden gemaakt binnen de wettelijke kaders op het gebied van meerderjarigheid, onderwijs en leerplicht.






